متوسطه دوره ی اول دخترانه مفید

اخبار > گزارشی از بازارچه دستان مفید


  چاپ        ارسال به دوست

گزارشی از بازارچه دستان مفید

با همت دستان دختران مفید و همیاری تولیدکنندگان و هنرمندان داخلی اولین بازارچه خیریه دبیرستان مفید برگزار شد. هدف از برگزاری این بازارچه در وهله اول کمک به ساخت مدرسه در مناطق زلزله زده کرمانشاه و بعد از آن دست ورزی و مهارت آزمایی دخترانمان در تولید محصولات و ارائه خدمات با در نظر گرفتن بازار مصرف بوده است.

این بازارچه، یک بازاچه معمولی نبود. برنامه ریزی و هماهنگی تمام بخش به عهده ی خود دانش آموزان بوده است. این فعالیت ها در راستای پرورش ویژگی های یادگیرنده مفید طرح ریزی شده است. دختران ما آموخته اند و می آموزند که آینده نگر، مقتصد، ریسک پذیر، تعامل کننده، مسولیت پذیر و نوع دوست باشند.

        

از ابتدای اسفند ماه، دانش آموزان در گروههای مختلف مشغول به فعالیت شدند. عده ای مسولیت تنظیم قرارداد و فعالیت های مالی بازارچه را پذیرفتند. عده ای با بیان زیبا و اعتماد به  نفس مشغول دعوت از صاحبان مشاغل و تولیدی ها شدند. گروه دیگری از دخترانمان برای فضا سازی مدرسه زحمت کشیدند.

        

    

دختران دقیق و منضبط مان مسولیت ثبت و ضبط قیمت ها و تبییتن قواعد و قوانین مالی را به عهده گرفتد. چند نفر از عزیزانمان به تبلیغات محلی و مجازی پرداختند. گروهی مسولیت اجرایی بازارچه را پذیرفتند. گروهی با رنگ و نقش دستانشان مدرسه را تزیین کردند. گروه دیگری هم با فروش صنایع دستی و غذا برای مخارج جاری بازارچه درآمدزایی کردند. عده ای هم به ثبت و ضبط فعالیت های سایر دوستانشان چرداختند.

    

علاوه بر همه یاین مسولیت ها ریز و درشت، دانش آموزان مفیدی نیمی از غرفه های بازارچه را در اختیار داشتند و آثار هنری خودشان را برای فروش ارایه کردند. غرفه هایی مثل: نقاشی، محصولات نمدی، غذا، زیورآلات و... .

    

محصولات دختران ما مبتنی بر ارایه خدمات و فروش محصولات تولید شده وسط خودشان بود. دختران ما آموختند کسب سود اگر چه پر اهمیت است اما تنها راز موفقیت یک کسب و کار کوچک نیست. آن ها آموختند به دستان پر توان خودشان تکیه کنند و برای کسب درآمد تلاش کنند.

 

در روز برگزاری بازارچه ما دبیرستانی یک پارچه شور و نشاط رو به رو بودیم. نشاطی که ناشی از به سرانجام رساندن عهد و به اتمام رساندن مسولیت بود.

    


١١:٣٤ - شنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٥٧٦١    /    تعداد نمایش : ٤٢٢خروج