متوسطه دوره ی اول دخترانه مفید

اخبار > گزارش کاردوی المصور


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش کاردوی المصور

کاردوی المصور در روز پنج شنبه ۲۶ بهمن ماه در مدرسه دخترانه متوسطه اول مفید برگزار شد. شرکت کنندگان در این کاردو، دختران هشتم همراه با پدران شان بودند. کاردو با توجه به بحث کاشی کاری در کتاب ریاضی هشتم طراحی شده بود و بهانه ای بود برای همراهی پدران و دختران.

شرکت کنندگان در گروه های چهار نفره شامل دو دختر و دو پدر  به ترتیب وارد چهار غرفه می شدند و در هر غرفه تجربه هایی در مورد کاشیکاری کسب می کردند و فعالیت هایی انجام می دادند.

غرفه های کاردو این ها بودند:

 

کاشی کاری با چهارضلعی ها

کاشی کاری با پنج مربعی ها

کاشی کاری با منتظم ها

کاشی کاری با کاشی های عجیب

بین مراجعه به غرفه ها، گروه ها می توانستند در بازی هایی شرکت کنند، ارتباط بازی ها به کاشی کاری فقط صفحه بازی ها بود. صفحه هریک از بازی ها، یکی از کاشی کاری های با یک شکل منتظم بود.

بعد از این که همه گروه ها به همه غرفه ها مراجعه کردند، در فضایی دور هم جمع شدند. هر گروه یک نقشه کاشی کاری اسلامی در دست داشت و تعدادی قطعه چوبی و هر گروه نلاش می کرد طرح خود را با استفاده از تکه های چوب درست کند.

بعد از اینکه گروه ها، پازل چوبی خود را درست کردند، در جلسه پایانی تمامی حضار جمع شدند و این فرصت را داشتند که درباره برنامه نظر بدهند و درباره نقاط ضعف و قوت برنامه صحبت کنند.

گروه ریاضی دبیرستان دخترانه مفید، با همراهی آقایان بشارت و اسلامی و خانم کشاورز، از دیگر دبیران ریاضی مدارس مفید، اجرای این کاردو را به عهده داشتند.


٠٨:٥٣ - سه شنبه ١ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٥٧٠٠    /    تعداد نمایش : ٣٨٤خروج