متوسطه دوره ی اول دخترانه مفید

اخبار > اطلاعیه فرآیند سنجش علمی برای گزینش دانش‌آموزان


  چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه فرآیند سنجش علمی برای گزینش دانش‌آموزان

به نام خدا
 
با سلام خدمت متقاضیان ورود به متوسطه دوره اول دخترانه مفید
در ادامه توضیحاتی پیرامون نحوه‌ی سنجش علمی جهت گزینش دختران عزیز برای ورود به مدرسه دخترانه مفید خدمت شما ارائه می‌گردد.
لازم به ذکر است که پس از سنجش علمی، از دخترانی که به حد نصاب رسیده‌اند، جهت حضور در مصاحبه (حضوری یا برخط) دعوت به عمل خواهد آمد.
 
 سنجش علمی در دو مرحله انجام می گردد:
 
- مرحله اول: احراز حد نصاب اولیه 
این مرحله بصورت آزمون غیرحضوری و برخط(آنلاین) برگزار می گردد. کسانی که در این مرحله حدنصاب علمی را کسب نمایند در مرحله دوم گزینش علمی شرکت خواهند کرد. حد نصاب علمی به صورت معیار مطلق خواهد بود و مستقل از رتبه شرکت کنندگان خواهد بود.
این آزمون به صورت متمرکز در تاریخ پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۹۹ برگزار می شود. محتوای آزمون از سه درس ریاضی، علوم و فارسی کلاسهای پنجم و ششم ( با تاکید بر محتوای نیمسال اول ششم) خواهد بود.
به جهت آشنایی داوطلبان با روال انجام این آزمون و رفع مشکلات فنی احتمالی، در تاریخ پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت آزمون آزمایشی برای داوطلبان انجام می شود.
ستاد طراحی و برگزاری این مرحله راهنمایی قیطریه خواهد بود که با همکاری سایر مدارس طراحی و اجرای آزمون را برعهده دارد.
 
 
- مرحله دوم: سنجش علمی نهایی
در این مرحله ارزیابی علمی از دانش آموزان با برنامه ای که هر مدرسه اعلام می نماید انجام می گردد. با توجه به شرایط فعلی، درصورتی که امکان  حضور دانش آموزان به صورت تک به تک یا گروههای کوچک با رعایت شرایط بهداشتی وجود داشته باشد، فرآیند سنجش به صورت حضوری خواهد بود. در غیر اینصورت مصاحبه علمی آنلاین با دانش آموز ( با الزام به برقراری ارتباط صوتی و تصویری) انجام خواهد شد.
همچنین دریافت سوابق علمی و مهارتی دانش آموز نیز ممکن است در دستور کار مدارس قرار گیرد.


٢١:٢٧ - چهارشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٧٢٥٠    /    تعداد نمایش : ١٢٢خروج