متوسطه دوره ی اول دخترانه مفید

اخبار > پایگاه تابستان پایه هشتم


  چاپ        ارسال به دوست

پایگاه تابستان پایه هشتم

سلام
امیدواریم اطلاعیه کلاس‌های تابستانی را خوب و دقیق مطالعه کرده باشید. در این قسمت می‌خواهیم توضیحات اضافه‌تری برای پایگاه تابستانی ارائه دهیم که به مرور تکمیل می‌شود، پس چه خوب که باز هم به این قسمت مراجعه شود:


از کلاس‌های مهارتی شروع کنیم


برای این ساعت 9 مهارت مختلف در نظر گرفته شده که لازم است یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.


کلاس حفظ و تدبر در قرآن که سرکار خانم خاوری معلم آن هستند. امیدواریم در این کلاس یادبگیریم فهم عمیق‌تری از قرآن داشته باشیم و بتوانیم سیره‌ی قرآن را در زندگی خود جاری کنیم.


کلاس نویسندگی که خانم دکتر لیاقی مطلق معلم آن هستند. در این کلاس با مهارت‌های نمایشنامه نویسی آشنا می‌شویم، قوانین آن را می‌آموزیم، در کنار هم کتاب می‌خوانیم و از مطالعه و نوشتن لذت می‌بریم.

کلاس تدوین فیلم که خانم مریم قنبری مسئولیت آن را به عهده دارند. در این کلاس با نرم‌افزار جدیدی برای تدوین فیلم و ساخت کلیپ آشنا می‌شویم.
توجه کنید این کلاس یک محدویت دارد: دانش‌آموزانی که در این کلاس شرکت می‌کنند حتما باید لپ‌تاپ به همراه بیاورند.


خانم رئیس‌السادات در کلاس فتوشاپ شما را با مهارت‌های ویرایش تصویر آشنا می‌کنند.


یکی از کلاس‌ها نقاشی روی شیشه یا نقاشی با ویترای است. خانم بصائری در پایگاه تابستانی میهمان محله مفید هستند تا این مهارت را از ایشان یادبگیریم.

توجه کنید این کلاس یک محدودیت دارد: لازم است دانش‌آموزانی که در این کلاس شرکت می‌کنند از جلسه دوم رنگ و لاینرهای شخصی همراه داشته باشند، ولی شیشه، آینه لیوان و دیگر لوازم مورد نیاز کلاس از طرف مدرسه تامین می‌شود.


کلاس شیرینی پزی توسط خانم جلالی برگزار می‌شود. در این کلاس در کنار هم سعی می‌کنیم طعم‌های جدید خلق کنیم، با بو و مزه مواد اولیه آشنا شویم و دسرها و شیرینی‌های خوشمزه درست می‌کنیم.

مواد اولیه کلاس از طرف مدرسه تامین می‌شود ولی خوب است دخترانمان دفتر و خودکار همراهشان باشد تا دستور شیرینی‌ها و نکات مربوط به آن‌ها را بنویسند.
حتما با لوازم نمدی آشنائید. در این کلاس خانم ابراهیم زاده به شما ساخت لوازم مختلفی مثل تابلو، عروسک، کیف و ... را آموزش می‌دهند.

همه‌ی ما چیزهای کمی از گلدوزی یادگرفته ایم. کوک، زنجیره، ساقه‌دوزی، دندان‌موشی و ... را اگر بلد نباشیم هم می‌توانیم به راحتی یاد بگیریم، ولی در این کلاس خانم چراغعلی تکنیک‌های جدید گلدوزی را آموزش میدهند تا تابلوهای زیبا و چشم‌نواز خلق کنیم.

از گالیله تا نیوتن و انیشتین و هاوکینگ و ماری کوری و بقیه! هر کدام را که نگاه کنی می بینی داستان سرایانی بودند؛ ماهر!
داستانی می سرودند برای پدیده ای که شاخک های تیزشان برای اولین بار آن ها را دیده و حواسشان ابعاد مختلف شون رو سنجیده.

به کمک خانم‌ها شهبازی و فتح‌اللهی در کنار هم پدیده هایی را می‌بینیم و داستان آن‌ها را از زوایای مختلف بررسی می‌کنیم، یعنی: پدیدارشناسی!
به سراغ انجمن‌های دانش‌آموزی می‌رویم:
می‌خواستیم فرصت‌هایی برای یادگیری بیشتر از برنامه کتاب‌های درسی داشته باشیم انجمن‌ها چنین فرصتی را برایمان فراهم می‌کند، تا با آسمان و ستاره‌ها در انجمن نجوم، راهکارهای محافظت از محیط زیست در انجمن محیط زیست، حل مسائل چالش برانگیز در انجمن ریاضی، یادگیری فعالیت گروهی و تصمیم‌گیری فعالیتی برای رنگی کردن دنیای دیگران در انجمن دنیای رنگی و مطالعه، شعرخوانی، نقد و بررسی ادبیات جهانی و تماشای فیلم و گپ و گفت ادبی در انجمن ادبی آشنا شویم.
برنامه انجمن‌های دانش‌آموزی در طول سال تحصیلی نیز ادامه خواهند داشت و دخترانمان می‌توانند فعالیت خود را در انجمن‌های دیگر نیز ادامه دهند.


١٤:٥٣ - يکشنبه ١٩ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٦٧٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٠٠خروج