متوسطه دوره ی اول دخترانه مفید

اخبار > کارگاه تابستان پایه هفتم


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه تابستان پایه هفتم

سلام

امیدواریم اطلاعیه کلاس‌های تابستانی را خوب و دقیق مطالعه کرده باشید. در این قسمت می‌خواهیم توضیحات اضافه‌تری برای پایگاه تابستانی ارائه دهیم که به مرور تکمیل می‌شود، پس چه خوب که باز هم به این قسمت مراجعه شود:

از کلاس‌های هنری شروع کنیم

برای این ساعت 5 هنر مختلف در نظر گرفته شده که لازم است یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

 

1.        خانم رئیس‌السادات در کلاس فتوشاپ شما را با مهارت‌های ویرایش تصویر آشنا می‌کنند.

2.        یکی از کلاس‌ها نقاشی روی شیشه یا نقاشی با ویترای است. خانم بصائری در پایگاه تابستانی میهمان محله مفید هستند تا این مهارت را از ایشان یادبگیریم.

توجه کنید این کلاس یک محدودیت دارد: لازم است دانش‌آموزانی که در این کلاس شرکت می‌کنند از جلسه دوم رنگ و لاینرهای شخصی همراه داشته باشند، ولی شیشه، آینه لیوان و دیگر لوازم مورد نیاز کلاس از طرف مدرسه تامین می‌شود.

3.        کلاس شیرینی پزی توسط خانم جلالی برگزار می‌شود. در این کلاس در کنار هم سعی می‌کنیم طعم‌های جدید خلق کنیم، با بو و مزه مواد اولیه آشنا شویم و دسرها و شیرینی‌های خوشمزه درست می‌کنیم.

مواد اولیه کلاس از طرف مدرسه تامین می‌شود ولی خوب است دخترانمان دفتر و خودکار همراهشان باشد تا دستور شیرینی‌ها و نکات مربوط به آن‌ها را بنویسند.

4.        در کنار خانم کوچک‌زاده هر کس یک تابلوفرش کوچک می‌بافد، گره می‌زند... گره می‌زند... گره می‌زند....

5.        خانم چراغعلی ساخت گلدان‌های بتنی را به ما می‌آموزند. در کنار هم تکنیک‌های مختلف را یاد می‌گیریم گلدان‌های متفاوت می‌سازیم، آن‌ها را به روش‌های مختلف تزئین می‌کنیم.

به سراغ کلاس‌های مهارتی می‌رویم:

1.        کلاس حفظ و تدبر در قرآن که سرکار خانم خاوری معلم آن هستند. امیدواریم در این کلاس یادبگیریم فهم عمیق‌تری از قرآن داشته باشیم و بتوانیم سیره‌ی قرآن را در زندگی خود جاری کنیم.

2.        کلاس نویسندگی که خانم دکتر لیاقی مطلق معلم آن هستند. در این کلاس با مهارت‌های نمایشنامه نویسی آشنا می‌شویم، قوانین آن را می‌آموزیم، در کنار هم کتاب می‌خوانیم و از مطالعه و نوشتن لذت می‌بریم.

3.        کلاس تدوین فیلم که خانم بصائری مسئولیت آن را به عهده دارند. در این کلاس با نرم‌افزار جدیدی برای تدوین فیلم و ساخت کلیپ آشنا می‌شویم.

4.        حتما با لوازم نمدی آشنائید. در این کلاس خانم ابراهیم زاده به شما ساخت لوازم مختلفی مثل تابلو، عروسک، کیف و ... را آموزش می‌دهند.

5.        از گالیله تا نیوتن و انیشتین و هاوکینگ و ماری کوری و بقیه! هر کدام را که نگاه کنی می بینی داستان سرایانی بودند؛ ماهر!
داستانی می سرودند برای پدیده ای که شاخک های تیزشان برای اولین بار آن ها را دیده و حواسشان ابعاد مختلف شون رو سنجیده.

 

به کمک خانم‌ها شهبازی و فتح‌اللهی در کنار هم پدیده هایی را می‌بینیم و داستان آن‌ها را از زوایای مختلف بررسی می‌کنیم، یعنی: پدیدارشناسی!


١٤:٥١ - يکشنبه ١٩ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٦٧٣٨    /    تعداد نمایش : ٣٨٠خروج