متوسطه دوره ی اول دخترانه مفید

اخبار > گزارش دورهمی خانوادگی یلدای ۹۷


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش دورهمی خانوادگی یلدای ۹۷

بسم رب نور
ضیافت یلدایی متوسطه دخترانه مفید در سال ۱۳۹۷ با نام آشنای ضیافت نار و نور، درواقع از اوایل ماه آذر کلید خورد.
برنامه‌ریزی ابتدایی جشن مشترکا توسط کادر مدرسه و انجمن اولیا و مربیان انجام شده و تصمیم بر آن شد که ضیافت امسال را در معیت خانواده‌ها و در زیر سایه‌ی پر رحمت و برکت پدربزرگ و مادربزرگ‌های نازنین برگزار نماییم.

در مسیر تدارک این ضیافت، هدف این بود که تک تک دخترانمان نقشی دلخواه انتخاب و ایفا نمایند تا یلدایمان را همه با هم، پشت به پشت و گرم و شاد سحر کنیم.
بر اساس فعالیت‌های مربوط به ضیافت نار و نور، ۷ گروه تعریف شد که اسامی این گروه‌ها بدین قرار هستند:
مستندسازی، ساخت کلیپ، دعوت‌نامه و یادگاری، فضاسازی، تئاتر، سرود و پذیرایی
برای هر کدام از گروه‌ها یکی از مسئولین مدرسه بعنوان سرپرست انتخاب شدند و هر گروه وظایف مربوط به خود و تعداد افراد مورد نیاز خود را تعیین نمود و تمام دانش‌آموزان طبق لیست داوطلبان و با اولویت بندی در این ۷ گروه جای گرفتند.
هر گروه با سرپرست مربوطه جلساتی تشکیل دادند و مشورت نموده و ایده‌های خود را مطرح کرده و نتیجه‌گیری نمودند و برای ایده‌ی منتخب برنامه ریزی کردند و شروع به پیشبرد ایده‌ها کردند. در این مسیر دختران نازنین‌مان واقعا درخشیدند و در تعهد و مسئولیت پذیری فراتر از انتظار ما ظاهر شدند.
در این میان گروهی از مسئولین مدرسه یک نمایش رادیویی طنز جذاب را برای ضیافت یلدا انتخاب نموده و مشغول تمرین شدند تا موجبات شادی و دلگرمی دانش‌آموزانمان را در آغاز جشن فراهم نمایند‌
سرانجام در پایان آخرین روز تحصیلی فصل پاییز یعنی چهارشنبه ۲۸ آذر ماه، همه با هم برای دورهمی معهود (به علت محدودیت مکانی)، مهمان مدرسه‌ی ابتدایی پسرانه مفید منطقه سه شدیم.
جشن از ساعت ۶:۴۵ دقیقه عصر آغاز شده و از ساعت ۷:۳۰ خانواده‌های محترم وارد مجلس کوچک ما شده و به این ضیافت برکت و نور هدیه کردند.
فعالیت‌های متنوعی نظیر سرود، تئاتر، مشاعره گروهی، تفعل به حافظ و تماشای کلیپ در معیت بزرگتران عزیز انجام شدند و سپس دخترانمان به همراه پدران گرامی به سالن ورزش رفتند و به بازی‌هایی که انجمن اولیا و مربیان از پیش تدارک دیده بودند پرداختند و خنده و هیجان زیادی به ارمغان آوردند.
در نهایت برای صرف شام مهمان سفره‌ی رنگارنگی شدیم که با زحمت تک‌تک خانواده‌های محترم آماده شده بود و سپس همه با هم به نظافت مدرسه پرداخته و ضیافت نار و نور ما در اینجا پایان یافت اما نور آن تا مدت‌ها در دلمان افروخته باقی است..


١٠:٢٥ - چهارشنبه ٥ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٦٤٨١    /    تعداد نمایش : ٢٢١خروج