متوسطه دوره ی اول دخترانه مفید

اخبار > گزارش پاتوق نویسندگی به مناسبت هفته کتاب


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش پاتوق نویسندگی به مناسبت هفته کتاب

به مناسبت هفته کتاب خوانی در مدرسه مجموعه ای از جلسات پاتوق نویسندگی برنامه ریزی شد. در جلسه اول پاتوق در خدمت آقای احسان رضایی بودیم . ایشان نویسنده آثاری همچون :

⁻مجموعه داستان «باغ وحش اساطیر»، نشر کتاب قاف، ۱۳۹۶

-همکار تالیف کتاب «کآشوب» (مجموعه روایت)، نشر اطراف، ۱۳۹۶

-کتاب کمیک «سقای بسیجیان» (زندگینامه داستانی شهید حسن باقری)، نشر دایا، ۱۳۹۶

-مجموعه داستانک «شهرزاد خسته است»، نشر کتاب قاف، ۱۳۹۷

می باشد. در این جلسه آموزشی پیرامون داستان نویسی و شخصیت پردازی های جذاب در قصه ها ارائه شد.

 

جلسه دوم در خدمت خانم سمیه حسینی بودیم. هدف از این پاتوق ها آشنایی بیشتر بچه ها با نویسندگی و نویسنده ها و کتاب است و این فرایند طوری اجرا شود که بچه ها به صورت کارگاهی آشنا شوند و فقط به خواندن و یا معرفی کتاب ها بسنده نشود.

درهفته دوم تصمیم گرفته شد که بچه ها با مجموعه ایی از کتاب ها آشنا شوند که تاریخچه مدرسه آن ها را تشکیل می دهد و در آن با شهدای مدرسه مفید آشنا شوند.بچه هایی که روزی در مدرسه مفید درس خواندد و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.به منظور اجرای این برنامه کارگاهی برنامه ریزی شد که در آن بچه ها به گروه هایی تقسیم شدند و هر کدام از این گروه ها عکس هایی از این شهدا داده شد که بچه ها هیچ اطلاعی از شخصیت و اسامی آن ها و حتی اینکه در مدرسه مفید درس می خوانند نداشتند.این عکس ها را در گوشه ایی از ورق چسباندد و قرار شد که پروفایلی از آن ها بنویسند و آن ها را توصیف کنند.

بعد از این مرحله یک فیلم از بچه های مفید پخش شد که با هم در جلسه ایی دوستانه قرار داشتند زیارت نامه می خوانند،شوخی می کنند،......

بچه ها عکس هایی که در گروه ها داشتند را با شخصیت های در فیلم تطابق می دانند و حدس می زدند که کدام یک از شخصیت های این فیلم به عکسی که آن ها در اختیار دارندمرتبط است.در فرایند تماشای فیلم بچه ها متوجه می شوند که این عزیزان،بچه های مدرسه مفید بودند و نام مدرسه ایی که در آن درس می خوانند هم نام مدرسه آن هاست.

ادامه این جلسات در هفته های آتی برگزار خواهد شد...


٠٨:٢٠ - دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٦٣٥٩    /    تعداد نمایش : ٢٦٦خروج